Neden Villa Tatilini Tercih Etmeliyiz?

...

Tatil, günümüzde tüm senenin yorgunluğunu atmak, aile ve arkadaşlar ile vakit geçirmek ve huzurla dolmak için büyük küçük herkesin yıl içinde belki de en beklediği dönem. Hem bedene, hem de ruha iyi geldiği kanıtlanmış olan tatile başlamadan önce ise illaki araştırma yapmak gerekmekte. Nereye gitmeli? Ne kadar bütçe ayırmalı? Nasıl bir yerde kalmalı? Bu yazımızda ise biz, Tatilde otele mi gitmeliyiz yoksa villa mı kiralamalıyız? Sorusuna cevap vereceğiz.

Villa Tatili hizmeti kişiye özel olmak ile beraber lüks hizmet başlığı altında verilen bir hizmettir. Çok geniş bir çeşitliliğe sahiplerdir ve her tatil beldesinde bulunur. Yine oteller gibi belirli bir ücret karşılığında, belirli bir gün boyunca konaklama hakkı elde etmenizin yanı sıra, otellerin aksine, villalar birçok farklı özelliğe sahiptir.

Öncelikle otel hizmeti, toplu bir hizmettir. Siz ve sizden başka birçok kişi aynı ortamda bulunur ve benzer bir hizmet alır. Oda ya da dairenizin olduğu katta aynı sizin gibi birçok başka kişi de bulunur. Villa hizmeti ise kişiye özeldir. Çevreden izole bir halde kendi özel villanızda tatil yaparsınız. Bu sayede de otelin kuralcılığından kurtulmuş olursunuz. Zira otellerde günler hep planlıdır. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği saatleri önceden belirlenmiştir. Geç kalmanız durumunda otel dışında başka alternatifler bulmanız gerekir.

Villa tatilinde ise özgürsünüzdür. Kendi villanızda, donanımlı mutfağınızda istediğiniz zaman yemek hazırlayabilir, özel bahçenizde mangal/barbekü yapabilir, dilerseniz dışarıdan sipariş edebilir veya tatil için gittiğiniz bölgenin kendine has yemeklerini rahatlıkla tadabilirsiniz. Herhangi bir saat kuralı ile sınırlandırılmazsınız. Aksine kuralları siz belirlersiniz.

Ayrıca villa kiralayarak kendinizi beton bir kutuya kapatmaktan da kurtulursunuz. Doğa ile iç içe olan villalar sayesinde hem harika manzaraların hem de temiz havanın keyfini çıkartabilir, zaten yıl boyu içine hapsolduğunuz büyük binalardan uzaklaşmış olursunuz. Orman içine konumlanmış bir villada gündüz kuş cıvıltılarını dinlemenin keyfini otellerde kolay kolay alamayacağınıza eminiz.

Muhafazakar aileler için de villa kiralamak çok daha keyifli bir seçenektir. Çünkü muhafazakar ailelerimiz için özel düşünülmüş korunaklı havuza sahip villalar, onlara çok kolaylık sağlamaktadır. Dışarıdan kesinlikle gözükmeyen bu havuzlarda tüm aile üyeleri rahatsız olmadan keyif yapabilmekte ve havuzda eğlenebilmektedir.

Hijyen ise bir diğer önemli konu. Günümüzde herkes otel havuzlarının pek hijyenik olmadığını bilmektedir. Toplu ve kalabalık bir şekilde kullanılan bu havuzlar, çeşitli bakteri ve virüslere ev sahipliği yapmaktadır. Günlük olarak temizlenseler dahi yine büyük bir kalabalık tarafından kullanıldıkları için kısa zamanda hijyenlerini kaybetmektedirler. Öte yandan villa havuzları tamamen size özeldir. Siz tatilinize başlamadan önce temizlenir ve tatiliniz boyunca her gün erken saatlerde havuz ve bahçe bakımı yapılarak, sadece sizin tarafınızdan kullanılır. Kim olduğunu bilmediğiniz kişiler ile paylaşmak zorunda kalmaz ve bu konuda endişelenmezsiniz.

Ücret kısmı ise oteller ile villaların yine birbirinden ayrıldığı noktadır. Otellerde kişi başı para ödersiniz ve kişi sayısı arttıkça, ödenecek para da artar. Kalabalık bir tatil yapmaya kalkarsanız ödeyeceğiniz para çok yüksek miktarlara çıkacaktır. Villalarda ise her mülk için sabit bir fiyat vardır. Kişi sayısına göre uygun bir villa bulup, tüm ücreti aranızda bölüşme şansınız vardır.

Bu sayede 4 kişilik otel odasına vereceğiniz para ile 8 kişilik özel havuzlu bir villa kiralama şansınız olabilir.

Hem de yukarıda saydığımız tüm artılarla beraber.